logo - Zdravá jídelna Spirála
Z ČEHO VAŘÍME
VAŘÍME NA..
dolní lišta

OBJEDNÁVKY PŘIJÍMÁME:

EMAILEM - kdykoli do 10:30

TELEFONICKY - od 8:00 do 10:30

facebook

logo - Zdravá jídelna Spirála

K PŘÍPRAVĚ JÍDEL POUŽÍVÁME..

K přípravě jídel používáme pouze za studena lisované panenské oleje. Při jejich výrobě je věnována mimořádná pozornost zachování výživných hodnot použitých surovin. Zahřívají se pouze mírně, lisování probíhá mechanicky, čištění se provádí přes bavlněné filtry. V porovnání s klasickými, levnějšími oleji si panenské oleje uchovávají až o 90% více živin.

Zdravá jídelna Spirála

PANENSKÉ OLEJE

SLUNEČNICOVÝ OLEJ

V zimě používáme k přípravě jídel především slunečnicový olej, který je velmi bohatý na kyselinu linolovou. Preventivně působí proti kardiovaskulárním chorobám, při zvýšené hladině cholesterolu v krvi se doporučuje jedna polévková lžíce na lačno. Příznivě působí na kůži, sliznici a látkovou výměnu. Je bohatý na vitamín E, který je rovněž výborným přírodním antioxidantem zaručujícím stabilitu oleje.

OLIVOVÝ OLEJ

V létě připravujeme jídla s olivovým olejem. Je jedním z nejlepších stolních olejů. Má vynikající chuť a vysokou výživnou hodnotu. Kyselina olejová v něm obsažená nepřesahuje 1g na 100g oleje. Obsahuje vitamín E, který má preventivní vliv na pohlavní orgány a nervosvalovou činnost, jakož i na některé exémy, bércové vředy. Má uklidňující a osvěžující účinky na kůži a vynikající účinky na trávicí ústrojí - játra, žaludek, střeva, slinivku, žlučník. Vzhledem k velmi dobré stravitelnosti se doporučuje zvláště pro malé děti a staré lidi. Je trvanlivý a dobře snáší vysokou teplotu.

SEZAMOVÝ OLEJ

Má jemnou chuť a nepodléhá oxidaci, neboť obsahuje sezamol, který je silným antioxidantem. Je výborným regeneračním prostředkem. Ve spojení se slunečnicovým a světlicovým olejem snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Vysoký obsah lecitinu chrání a povzbuzuje mozkomíšní systém. Posiluje paměť a působí antidepresivně. Má uklidňující vliv na sliznice trávicího ústrojí. Má močopudné účinky a používá se proti průjmu. Příznivě působí při léčení kožních onemocnění. Obsahuje 85-88% nenasycených mastných kyselin, aminokyseliny obsažené v rostlinných bílkovinách, vitamíny B1, B12, PP, hořčík a stopové prvky - mangan, železo, měď, nikl.

OLEJ Z DÝŇOVÝCH SEMEN

Je velmi ceněn pro své mimořádné vlastnosti. Má utišující projímající, remineralizační a revitalizační účinky, působí hojivě v trávicím ústrojí a povzbuzuje systém krevního oběhu. Působí proti padání vlasů, při lámavosti nehtů a při příznacích demineralizace. Francouzští stomatologové jej doporučují v prevenci proti zubnímu kazu. Je velmi účinný proti všem parazitům v trávicím ústrojí a při zácpě. Má příznivé účinky na činnost ledvin, je močopudný, používá se preventivně proti potížím s prostatou.

KONOPNÝ OLEJ

Informace získány od:

www.countrylife.cz

..jídlo s láskou a s radostí připravené..
©2008-2016 Zdravá jídelna Spirála